Kamerový navigační systém vs laserová navigace

V dnešní době se na trhu s robotickými vysavači setkáme se dvěma nejčastějšími druhy navigačních systémů. Dnes se podíváme na rozdíl mezi kamerovým navigačním systémem a laserovou navigací.

Zabudovaná kamera zvyšuje zorné pole robotického vysavače

Například robotický vysavač iCLEBO používá kamerovou technologii vidění a nabízí 130° širokoúhlé inteligentní mapování prostoru. I když je laserová technologie na vyšší úrovni než kdy dříve, stále se nemůže rovnat technologii objektivu kamery.

S kamerou je možné mapování celé místnosti

Díky širokoúhlé kameře s vysokou přesností, která dokáže v reálném čase zmapovat skutečně celou místnost, může robotický vysavač s kamerovým systémem zajistit efektivnější pokrytí prostoru a nepotřebuje čekat na zpětnou vazbu od laserových senzorů.

Laserová navigace potřebuje pomoc, aby dokončila úklid

Laserová navigace sama o sobě nedokáže zvládnout navigaci robotického vysavače. Spoléhá se na software, který interpretuje její interakci s prostředím a další senzory, které přidávají podrobnosti a poskytují navigaci více informací o prostoru.

Lasery nedetekují objekty černé barvy

Na rozdíl od kamery lasery nemohou detekovat objekty černé barvy a předměty s vysokou odrazivostí, jako jsou např. skla a zrcadla.

Laserová navigace má nižší životnost

Laserová navigace má nižší životnost, neboť se laser mechanicky pohybuje – rotuje a je náchylný k zanesení prachem či nečistotami.