5 tipů, jak udržet robotický vysavač v nejlepší kondici

Vlastníte robotický vysavač? Hledáte vhodný robotický vysavač pro vás?

Robotický vysavač pomůže s udržením každodenní čisté podlahy a zbaví vás tradičních způsobů úklidu podlah, čímž vám ušetří spoustu času a vede k vyšší efektivitě při jiných domácích činnostech, a také k lepší náladě. Protože se jedná o zařízení nabité mnoha funkcemi, je zde několik důležitých součástí, které vyžadují řádnou a pravidelnou údržbu, abyste byly s prací robotického vysavače vždy maximálně spokojeni. Jedná se opravdu jenom o pár kroků, které vám týdně zaberou pár minutek a robot se Vám za to řádně odvděčí: 

1. Mějte robota stále nabitého

Nejlepší způsob, jak maximalizovat životnost baterie ve vašem robotickém pomocníkovi, je udržovat baterii plně nabitou (robota nechávejte vždy na nabíjecí stanici). Časté používání robota v kombinaci s nabíjením do plna je pro baterii to nejlepší.

2. Používejte pouze originální příslušenství

Nepoužívejte příslušenství od jiných výrobců. Nemusí být správně navrženo a vyrobeno a může způsobit nesprávnou funkčnost nebo poškození robotického vysavače.

3. Chraňte robota před extrémními teplotami

Váš robotický vysavač obsahuje uvnitř citlivou elektroniku. Vystavení teplotním extrémům může na těchto obvodech způsobit poškození.

4. Používejte robotický vysavač pravidelně

Stejně jako jiná zařízení se i robotický vysavač zhoršuje, pokud není pravidelně používán. Je to stejné jako lidské tělo, které vyžaduje pravidelné cvičení, aby si udrželo správné fungování.

5. Pravidelně robota čistěte

Pravidelně vysypávejte prachovou nádobku, čistěte filtr a kartáče. Nejenže to umožní robotickému vysavači zachytit více prachu a nečistot, zároveň zabráníte zanesení sacího motoru a dalších částí vysavače a prodloužíte jeho životnost.